Zápis z 23. 4. 2015

Dne 23. dubna 2015 se konalo první setkání výboru nově vzniklé sekce ČDS. Členové probrali aktivity pro rok 2015. K mim budou patřit především:
 
1.        9. konference Akné a obličejové dermatózy, bude se konat v pátek 6. listopadu 2015 v Praze v hotelu Diplomat. Program je již připravený a je velmi zajímavý. Přednášejícími budou:  prof. MUDr.  Petra Cetkovská, Ph.D., prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc., prim. MUDr. Hana Zelenková, Ph.D., MUDr. Zuzana Nevoralová, Ph.D, prim. MUDr. Dominika Diamantová a MUDr. Jiřina Bartoňová.
 
2.       Na Česko-slovenském kongresu bude mít sekce Akné a obličejové dermatózy samostatný blok spolu s trichologií. Přednášet budou:  doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc., MUDr. Zuzana Nevoralová, Ph.D. a MUDr. Petr Třeštík. 
 
3.        Novou akcí sekce bude 1. doškolovací kurz, který se uskuteční  dne 25. června  2015 od 12.00 do 16.00 hodin v hotelu Rytířsko u Jihlavy. Tématem bude Akné a rozacea. Garantem akce je doc. Rulcová, přednášet budou  doc. MUDr. Jarmila Rulcová, CSc. a MUDr. Zuzana Nevoralová. Kurz je pořádán v návaznosti na požadavek lékařů o podrobné poznatky v této oblasti. Místo je zvoleno s ohledem na dostupnost v centru České republiky u dálnice D1.
 
Srdečně zveme všechny dermatovenerology na tyto akce a vítáme všechny zájemce o členství v sekci.
 
Za výbor sekce: Zuzana Nevoralová